Опалення приватного будинку своїми руками

Опалення приватного будинку взимку - проблема дуже важлива для власників дерев'яних будинків. Сьогодні з урахуванням відповідного виду палива можна змонтувати будь-яку опалювальну систему. Якщо раціонально і правильно влаштувати опалення в дерев'яному будинку.

Профессиональная химчистка обуви киев выгодно и доступно.

Опалення приватного будинку взимку - проблема дуже важлива для власників дерев'яних будинків. Сьогодні з урахуванням відповідного виду палива можна змонтувати будь-яку опалювальну систему. Якщо раціонально і правильно влаштувати опалення в дерев'яному будинку, то в ньому буде також тепло і комфортно взимку, як в квартирі. Для цього важливо знати конструкцію і властивості генераторів тепла та опалювальних приладів, порядок і способи монтажу трубопроводів, методику розрахунку системи опалення.

Всі види опалювальних систем мають свої переваги, тому вибирати потрібно більш доступну систему. Системи, які можна використовувати для опалення в дерев'яному будинку можуть бути:

- повітряними;

- електричними;

- водяними.

Також для опалення можна використовувати і вогонь: печі або каміни. Однак для великих будинків цей вид опалення неефективний через нерівномірність обігріву.

В основному при виборі оптимальної опалювальної системи для дерев'яного будинку грає велику роль доступність і ціна палива. Паливо може бути:

- кам'яне вугілля;

- дрова;

- деревні / торф'яні брикети;

- електроенергія;

- рідке паливо;

- природний газ.

Для кожного конкретно регіону оптимальна установка тієї опалювальної системи, енергоносій якої продається недалеко за недорогою ціною.

Повітряна система опалення

Приватний будинок можна опалювати за допомогою повітряних систем: вентилятор жене повітря через теплообмінник, нагріте повітря нагнітається по каналах по всьому будинку. Переваги повітряної системи опалення:

- відсутній теплоносій;

- висока швидкість прогрівання;

- ККД до 90%.

Мінуси:

- дорога система опалення;

- повинна бути окрема площа під теплогенератор.

Електрична система опалення

В електричних системах струм проходить по провіднику, виділяючи тепло. Однак для їх застосування потрібна максимальна теплоізоляція будинку. Вони:

- екологічні;

- прості в обслуговуванні;

- легко встановлюються;

- мобільні.

Як мінус потрібно відзначити:

- дорожнечу електроенергії;

- залежність від наявності електрики;

- такий теплоносій спалює кисень в повітрі, тому будинок потребує більш частому провітрюванні.

До такого виду опалення відноситься затребувана система тепла підлога.

Водяне опалення приватного будинку

Це найпопулярніша система опалення. Нагріта рідина (вода або антифриз) проходить по замкнутому контуру труб. Для її підігріву використовуються котли, які працюють на різних типах палива. У кожному приміщенні стоять радіатори, через які проходить нагріта рідина. Переваги системи:

- вода - найдоступніший теплоносій;

- обсяг теплоносія не змінюється;

- легкість монтажу;

- тепло подається рівномірно.

Така система опалення має і деякі мінуси:

- необхідна регулярна чистка приладів опалення;

- необхідний певний час для прогріву;

- взимку систему не можна відключати, щоб уникнути промерзання труб.

Водяне опалення приватного будинку вважається перевіреною і часто використовуваною системою. Більшість приватних будинків обігріваються саме з нею.

Котли опалення для дерев'яного будинку

Сучасні котли опалення можуть функціонувати на різних видах палива: твердому і рідкому, газі. Є навіть комбіновані котли опалення. При виборі потрібно також враховувати площу і об'єм, що обігрівається. Найбільш економічними вважаються газові котли: балонний газ недорогий. Цілком можлива установка опалювальної системи з 2 котлами: газовим як основним і твердопаливним як запасним.

Газові котли бувають 1-контурними і 2-хконтурнимі. 1-контурні газові котли забезпечують тільки нагрів приміщення, 2-хконтурние газові Казани- обігрів та гаряче водопостачання. При покупці газового котла важливо правильно провести розрахунок потужності. Обов'язково потрібно враховувати теплові втрати будівлі, кліматичну зону, можливість несприятливих погодних умов.

При виборі котла працюючого на іншому виді палива необхідно враховувати площу будинку, періодичність проживання. Якщо площа будинку більше 200 кв.м. доцільною стане установка рідкопаливного котла. Якщо площа будинку менше 200 кв.м.., Підійде електричний котел. Для будинків площею до 100кв.м. оптимальні будуть твердопаливні котли опалення.

Визначившись з типом котла за способом «харчування», потрібно визначити необхідну потужність. Для цього потрібно знати площу будинку і питому потужність. Для всіх регіонів питома потужність різниться:

- південні райони країни - 0,7-0,9 кВт на кожні 10кв.м .;

- центральна частина країни - 1,2-1,5 кВт на 10кв.м .;

- північні райони країни - 1,5-2 кВт на 10 кв.м.

Розділивши загальну опалювальну площу будинку на знайдене значення питомої потужності регіону, отримуємо min потужність котла, який може обігріти будинок. Необхідно додати до отриманого значення додаткові 20-30% на випадок погодних аномалій. Тим більше, що в нормальному стані такий котел буде працювати в щадному режимі.

Сучасні котли опалення оснащені вбудованою автоматикою, циркуляційним насосом і контуром для гарячого водопостачання. Цей фарш зробить життя в будинку комфортною в будь-найлютіші морози. В кінці залишається визначитися, який котел вам більше подобається - підлоговий або настінний і виділити для котла окреме приміщення з метою безпеки.

Схеми опалення за способом циркуляції енергоносія

Одне з основних відмінностей між схемами опалення полягає в тому, як організована циркуляція теплоносія по контуру. Є схеми з природною циркуляцією, є - з примусовою циркуляцією.

Схема з природною циркуляцією або самопливна виражена в тому, що рух рідини відбувається завдяки зміні щільності. Нагріта рідина має меншу щільність, вона витісняється з котла зворотним струмом. Нагріта вода піднімається вгору по стояку, а далі тече по горизонтальних трубах, укладених з ухилом 3-5 градусів. Саме ухил магістральних труб і забезпечують рух води самопливом. Це проста схема, зручна для самостійного монтажу, однак контур системи опалення працює за цією схемою не може перевищувати 30 м. Тому вона застосовується тільки для обігріву маленьких будинків. Самотечная опалювальна система може бути однотрубної і двотрубної.

Насосна схема опалення з примусовою циркуляцією не має обмежень, але її працездатність залежить від наявності енергопостачання в будинку. За цією схемою рух рідини відбувається завдяки різниці тисків між прямим і зворотним ходом.

Copyright © . All Rights Reserved