​На що звертати увагу при виборі гачка для лову на жерлиці?

Незалежно від того, який тип гачка та варіант оснащення Ви оберете за посиланням https://master-hooks.ua/uk/yaki-hachky-krashche-dlya-zherlytsi-odynarnyy-dviynyk-triynyk/, звертати увагу слід на:

Якість. Кращі гачки робляться з вуглецевої сталі, вони активно пручаються розгинання, пружинять, а при перевищенні навантаження, що прикладається, розгинаються;

Ширина підчіпу. Гачки з вузьким піддівом малозастосовні, саме піддів відповідальний за природне розташування живця на гачку і утримання підсіченої риби. Крім того, гачки з широким піддяганням набагато складніше розігнути;

Загнуте всередину жало. Такі гачки менш відчуваються рибою і викликають у неї підозр. Як наслідок, риба поводиться набагато активніше під час клювання, а ймовірність того, що вона вколеться, зменшується;

Як ремарку можна відзначити спосіб кріплення гачка до повідця. Моя думка - оснащуючи жерлиці, карабінів і застібок необхідно позбавлятися в першу чергу. Їх краще замінити на мініатюрне заводне кільце.

Одинарні гачки

Застосовуються у випадках, коли рибалці необхідне витончене і делікатне оснащення, а розмір живця не перевищує п'яти сантиметрів. Виручають у глухозимі, наприкінці січня – лютому, коли животи щук набиті статевими продуктами – нерест не за горами! У такій ситуації найбільше клювання забезпечить крихітна плотвика або уклеєчка, що насаджується на одинарник за губу або за спинку. І не слід думати, що на маленького живця клює лише дрібниця – упіймання «троячок», «четвірок» далеко не рідкість! А ще таке компонування застосовується при цілеспрямованому лові великого окуня. До недоліків слід відзначити низьку зацепистість - кількість сходів з одинарника значно вище, ніж з двійника або трійника.

Подвійні гачки

Застосовуються в так званому «ледачому» оснащенні, коли цівка гачка пропускається через зябру, а жала стирчать у живця з рота. Плюсом такого оснащення є ідеальне маскування - риба не відчуває гачок, тримаючи живця в роті, переминаючи і заковтуючи його, а тому відсоток порожніх клювання і покинутих або зірваних живців прагне нуля. Ще один плюс - такий спосіб насаджування не травмує карася і не вимагає від рибалки "робити дірки" в його спині, а тому один живець може використовуватися на більшій кількості рибалок.

До недоліків відносять необхідність тривалого вичікування - рання підсікання завжди позначає сход риби або висмикування живця з її пащі. Крім того, назвати подібний спосіб емоційним і яскравим не можна: рибалок може вирішити всі нагальні питання перш, ніж вирушить до спрацьовування, а яскраві та швидкісні забіги до жерлиці, що горить, відсутні. Нудно!

Трійники

Класичний варіант, що застосовується абсолютною більшістю жерличників. Якщо рибалок зробить все правильно, саме трійник забезпечує максимальну ймовірність вдалої підсічки та успішного виведення підсіченої риби на лід. А рибалка на жерлиці, оснащені трійниками, дуже емоційна – лише пробіжки до спрацювання чого варті! Оснащення з трійниками забезпечує максимум спортивності - рибалок повинен бути завжди напоготові і мати можливість у будь-який момент кинути все і зірватися до прапорця, що спалахнув.

До мінусів потрійних гачків відносять більшу кількість неодружених клювань і зірваних щукою живців - насаджування за спинку дає щуці можливість зірвати видобуток у момент першої хватки. Страждає і сам живець - одна рибка витримує не більше 3-4 рибалок без клювання, після чого гине від заподіяних їй травм.

Copyright © . All Rights Reserved