Як вибрати пластикові вікна в приватний будинок та котедж

Індивідуальне заміське житлове будівництво стає все більш популярним. Жителі великих мегаполісів мріють про затишний власний будинок, далеко від шуму та суєти великого міста. У такому будинку хочеться передбачити всі дрібниці, обміркувати кожну деталь інтер'єру. Найважливіший елемент кожного приватного будинку – це вікна. Ідеально підібрані вікна можуть зробити дизайн котеджу унікальним, надати будівлі сучасного вигляду. Щоб вікна були надійним щитом, що оберігає від зовнішніх несприятливих впливів, до їх вибору необхідно поставитися з усією відповідальністю, врахувати всі дрібниці та нюанси. Давайте розберемося, на що звернути увагу під час вибору вікон у приватний будинок.

Властивості вікон ПВХ

Матеріал, з якого будується заміський будинок може бути різним: цегла, газосилікатний блок, дерев'яний брус або зруб з оциліндрованих колод. Все залежить від смаку та фінансових можливостей забудовника. Безперечним залишається одне – кожному житлу потрібні якісні теплі вікна. Ідеальним варіантом для скління приватного будинку (зокрема і котеджу) є вікна ПВХ .

Вікно ПВХ складаються з металопластикового каркасу, склопакета та фурнітури. Вироби з полівінілхлориду набули популярності завдяки своїм властивостям:

високі параметри теплозбереження та звукоізоляції: на сьогоднішній день є можливість виготовити вікна з коефіцієнтом теплопередачі 1 і звукоізоляції до 42 дБ.

Можливість підібрати колірне рішення вікна відповідно до зовнішньої обробки будинку або внутрішнього дизайну приміщення.

Можливість засклювати отвори складної геометричної форми (круглі, арочні, трикутні, трапецієподібні).

Довговічність: якісний пластик не подає ознак старіння протягом 45-50 років. Зміна кольору поверхні цей період становить 2%.

Практичність: вироби із ПВХ не потрібно фарбувати, заклеювати на зиму або додатково обробляти.

Простота у догляді: поверхню блоку з ПВХ легко підтримувати в чистоті за допомогою губки і мильного розчину.

Відносно невисока ціна в порівнянні з конструкціями з інших матеріалів (алюміній, дерево): вікна ПВХ дешевші за вікна з теплого алюмінію та дерева в 2 рази.

Профіль ПВХ

Профіль ПВХ – це каркас віконної конструкції, що забезпечує її геометрію. Параметри профілю визначають міцність та зовнішній вигляд вікна. Основний показник профілю – монтажна ширина та кількість камер.

Вартість енергоносіїв неухильно зростає і для зменшення тепловтрат через віконні прорізи виробники профільних систем йдуть шляхом збільшення ширини та кількості камер у профілі. Порожні камери – чудовий ізолятор тепла.

Для скління індивідуальних будинків, де для конструкцій, що захищають, особливо важлива функція збереження тепла, застосовують багатокамерні профільні системи з монтажною шириною рами від 70 мм і можливістю установки склопакета шириною 40 мм і більше.

Європейські виробники профільних систем лідирують за багатьма показниками якості. Налагоджені технологічні процеси дозволяють отримувати ідентичну за якістю продукцію, що випускається на заводах у всіх регіонах світу.

Профільні системи німецького концерну Rehau – гідний варіант засклення індивідуального будинку. Профіль ПВХ Rehau відрізняється:

високою якістю: сертифікований на відповідність міжнародному стандарту в галузі управління якістю ISO 9001:2008;

має великий асортиментний ряд за шириною коробки та кількістю камер у профілі. Наявність профілів із системною глибиною 70 мм і вище дозволяє виготовляти енергоефективні конструкції;

товщина зовнішньої стінки 2,8 -3,0 мм обумовлює високі характеристики міцності виробів;

екологічної безпеки. Як стабілізатор використовуються безпечні добавки. Застосовувана технологія вторинної переробки ПВХ – Recycling, мінімізує шкоду навколишньому середовищу;

різноманітність дизайну. Випускаються профіль різної геометричної форми – класичної, скошеної, заокругленої;

можливістю різних колірних рішень віконних конструкцій.

Склопакет

Склопакет – це герметично з'єднані два або більше скла, розділені дистанційною рамкою (спейсером). Усередині камери знаходиться осушене повітря або інертний газ. Склопакети бувають однокамерні та двокамерні. Однокамерні склопакети застосовують для скління приміщень, що не опалюються: балконів, лоджій, літніх дач, виробничих будівель. Для скління житлових приміщень використовують двокамерні склопакети.

На склопакет припадає більшість поверхні вікна, і від його властивостей залежать функціональні можливості всієї конструкції: енергозберігаючі склопакети.

Енергозберігаюче скло має на поверхні тонкий шар оксиду срібла, що відображає інфрачервоне теплове випромінювання. У холодну пору року скло захищає приміщення від втрат тепла, а в період від перегріву. Для надання покращених властивостей теплозахисту камери склопакета заповнюють інертними газами: аргоном або криптоном. Інертні гази мають нижчу теплопровідність, ніж повітря.

Мультифункціональне скло крім енергозберігаючих властивостей має властивість відбивати сонячне світло. У прорізах, що виходять на сонячну сторону і піддаються інтенсивному сонячному опроміненню, рекомендується встановлювати такий скління. Це захистить меблі та шпалери від вигоряння, а приміщення від перегріву. Дзеркальна поверхня скла також приховає внутрішній інтер'єр від цікавих очей.

Безпечне скло застосовується в місцях, де є ймовірність несанкціонованого проникнення в приміщення через віконний отвір або висока ймовірність руйнування та травмування уламками. Скло покривають спеціальною протиударною плівкою або застосовують багатошарове безпечне скло – триплекс.

Шумозахисні склопакети знаходять застосування, якщо будинок розташований біля джерела постійного шуму (залізничні або трамвайні колії, автомагістраль з інтенсивним рухом, аеропорт). У таких склопакетах скла та дистанційні рамки мають різну ширину. Асиметричність склопакета гасить резонанс, який виникає під час проходження звукової хвилі через скло. Для збільшення шумозахисних властивостей конструкції застосовують також багатошарове скло – тріплекс.

Copyright © . All Rights Reserved