Як вибрати терасну дошку з ДПК ?

AD_4nXcjlluD2h0d-M9E7I5qVSWc_Pht2lF0QZ51pZaIlf1n0Y_GNkMyMLYzjG7zZlSJ4uMs63IuPkXza0mnVZu-sV0ze5lDf_n9KdJIaE8_i8IdldUHlIR6-rwLx_y8KWspJc0Ip-eNuT7SiujzHdc8VqhTmG5y?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Підлогові покриття для експлуатації за межами приміщень поряд з естетичним зовнішнім виглядом повинні відзначатися покращеною стійкістю до зношування та зовнішніх чинників. Якщо потрібно облаштувати надійний та красивий настил, який довго та справно служитиме, варто купити терасну дошку в Києві. Матеріал представлений широким асортиментом. Щоб визначити, яке покриття оптимально підійде для втілення поставлених завдань, слід розібратися, на які види та за якими ознаками розрізняється декінг.

Перш за все, потрібно звернути увагу на розміри. Чим ширші плашки, тим менше кріпильних елементів знадобиться для укладання. Довжина підбирається так, щоб при укладанні утворювалося якомога менше стиків і залишалося мало обрізків.

Товщина варіюється від 19 до 32 мм, хоча можуть пропонуватися й інші варіанти. Єдиного стандарту для дошки ДПК не існує. Від товщини залежить міцність підлогового покриття, якщо мова йде про повнотілі (без порожнин) модифікації. У випадку з порожнистими зразками має значення не стільки загальна товщина виробів, скільки товщина горизонтальних поверхонь (оптимально – не менш ніж 6 – 8 мм) та ребер жорсткості (3 – 4 мм). Таким чином надається належна стійкість покриття. Якщо ці параметри нижчі, може довестися скоротити крок монтажу лаг на 10-20 см від стандартного у 50 см.

На які види класифікується вуличне підлогове покриття?

Дошки з деревно-полімерного композиту різняться за такими характеристиками:

1. Тип поверхні

Декінг може мати гладку поверхню, або ж рельєфну, з поздовжніми канавками. Гладкі планки забезпечують простоту у догляді, та з часом декоративний шар може стиратися. Рельєфна поверхня довговічна, запобігає ковзанню, та таке покриття треба ретельно та регулярно очищати, щоб у канавках не накопичувався пил та сміття.

2. Спосіб монтажу

Визначаючись з варіантами, потрібно враховувати специфіку середовища експлуатації. Доречно обрати матеріал зі шпунтовим кріпленням, якщо потрібно створити цілісну площину. Такий настил може затримувати воду, тому застосовувати його краще на критих терасах, верандах, альтанках. Якщо потрібне покриття для вуличних майданчиків просто неба, рекомендується робити настил з щілинами між планками – завдяки цьому буде відводитися вода й компенсуватися розширення деревини під впливом зміни температури.

3. Вид профілю

Матеріал з деревно-полімерного композиту може бути:

AD_4nXeuuzHblJQ2mdH6loaRkHn0Ngkn3t5xRUsis_HC-e4UMq1PFk1hBuHJgT7xKZGCweYQHmmvzhcUxrz6ykbHPpUjiOc-8oW5kNUSyr1q-e1Sbhbz-RUmnBgecFfE35gcU5HJlEM8OQzqOnr2JUf6LbubIVUz?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

  • Повнотіла дошка − з цільною структурою без отворів і порожнеч. Вона вирізняється більшою масою, підвищеною міцністю та покращеною зносостійкістю.

AD_4nXfqFdw1lkkPZVgSu_Z1SjwE63SNhnWFr6votoBt3nkFm_f6ImWSP-nRLjz-k677HewDw5_ZOoItJ_aFxQe_7NaKEX4Z8LnLVgDo1KCOatDfGFbYraevGHDRBrjOw0NX1IoGjlDBHdjOKKBL4vevJZMgnXpv?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

  • Порожниста дошка ДПК складається з поздовжньо розташованими порожнинами, що розділені між собою перегородками.

Повнотілі зразки коштують дорожче, у зв’язку з більшою кількістю використаної для виробництва сировини. Вони розраховані на значні навантаження, тому обираються, наприклад, для доріжок з великою прохідністю у парках та громадських зонах відпочинку. Порожнисті дошки оптимально підходять для облаштування приватних садиб, подвір’їв дач.

У випадку з порожнистими планками, існує ще один критерій – тип профілю: закритий або відкритий. У закритого профілю передбачені перемички, які знаходяться між двома горизонтальними поверхнями. Відкритий профіль також називають Ш-подібним, оскільки він має тільки одну горизонтальну поверхню. Другий тип найбільш бюджетний, й призначений для облаштування покриттів, що піддаються невеликим навантаженням.

Copyright © . All Rights Reserved