Як побудувати битовку своїми руками

Розповідаємо, яку конструкцію битовки вибрати, де розташувати і як побудувати тимчасове житло на дачній ділянці самостійно.

На сайте https://uplearn.com.ua/universities/kiev представлен широкий выбор вузов, вы сможете подробней ознакомиться с каждым.

Будівництво дачі або будинку може затягнутися надовго. На цей час необхідно обладнати тимчасовий притулок, де можна відпочивати, переодягатися, при необхідності ночувати. Не зайвим буде місце для зберігання інструментів і матеріалів. Майстри радять поставити невелику тимчасове житло. Можна орендувати мобільний вагончик, купити його або побудувати битовку своїми руками. Розберемося, як виконати останнє завдання.

Різновиди тимчасових конструкцій

Під тимчасове проживання зводять невелику будівлю розміром 3х6 м або близько того. Якщо планується використовувати її в холодну пору року, обов'язково утеплюють будівництво. Утеплення не буде зайвим і в відносно теплі осінні та весняні місяці. Нерідко господарі планують будівництво битовки як підсобного приміщення з подальшою переробкою його під баню , літню кухню або навіть гостьовий будиночок. Тому будують з якісних матеріалів, з хорошою обробкою і можливим підведенням комунікацій.

Варіантів конструкцій багато. Найчастіше ставлять каркасне спорудження. Основу роблять з дерев'яного бруса або металевих елементів. У другому випадку споруда міцніше, її можна перевозити на інше місце. Обшивають вагонкою, дошками, плитами ОСБ, сайдингом.

Можна побудувати будиночок з щитів або сендвіч-панелей. Вони прості в збірці, але доводиться купувати комплектуючі, що збільшує ціну проекту. Якщо не планувати подальше переобладнання вагончика, можна вибрати найпростіші і бюджетні матеріали: фанеру або будь-які відповідні пиломатеріали. Правда, простоять вони недовго, через короткий час буде потрібно ремонт.

Перед будівництвом будиночка продумують його планування. Найчастіше використовуються два рішення: «вагончик» і «сорочечка». У першому випадку вхід роблять в бічній стіні. Внутрішній простір не ділиться, вкрай рідко ставлять перегородку. Другий варіант більш зручний і використовується частіше. Вхід розташовується в центрі. Середня частина будівлі відділяється з двох сторін внутрішніми перегородками. Виходить тамбур на вході, з якого двері ведуть в дві кімнати. Їх призначення буває різним: склад і місце відпочинку, кухня і спальня. Іноді в одному з блоків розміщують санвузол і душову кімнату. Тоді потрібно підвести інженерні комунікації, що при бажанні можна зробити.

Правила вибору місця під будівництво

Будівництво битовки на ділянці починають з вибору місця. Це важливий момент, оскільки якщо будова планується стаціонарним, його розташування повинне бути зручним для подальшого використання. При виборі враховується кілька факторів.

Тимчасову споруду розміщують біля в'їзду у двір. Тут вона не буде заважати будівельних робіт, її буде простіше зібрати і згодом розібрати.

Стаціонарне спорудження, яку планують під переробку в літню кухню або гостьовий будиночок, ставлять поблизу від місця, де буде зведений будинок. Бажано, щоб була можливість підведення інженерних комунікацій.

Будова, яке в подальшому стане лазнею, зводять з дотриманням вимог протипожежної безпеки. Найкраще побудувати її в деякому віддаленні від будинку, але з обов'язковим підведенням каналізації і води.

Добре, якщо місце буде рівним, щоб менше довелося витратити сил на підготовку майданчика. 

Copyright © . All Rights Reserved