Демократичне дерево або довговічний метал: як вибрати паркан для заміського будинку?
Дерево, пластик, метал або камінь: вибираємо паркан для заміського будинку з експертом.
На сайті https://avia.proizd.ua/ ви завжди можете забронювати квитки на літак.
Паркан - візитна картка заміського будинку і невід'ємний елемент ландшафтного дизайну ділянки. Але огорожу виконує не тільки естетичну функцію: воно повинно бути міцним і довговічним, щоб надійно захищати територію від цікавих поглядів і небажаних гостей.
Головні критерії при покупці забору: матеріал, прозорість, простота установки і вартість. На жаль, не всі покупці враховують відразу всі пункти. І тому або витрачають більше, ніж розраховували, або відмовляються від якихось якісних характеристик. Тому, - радить Олександр, - перед походом в магазин чітко визначтеся з усіма нюансами.
Огорожа з дерева
Дерев'яний паркан - оптимальний варіант для тих, хто цінує природну красу. Найпопулярніші його різновиди - вертикальний або горизонтальний штахетник, а також дошки, скріплені гратами.
Опорами для такого огородження можуть бути дерев'яні, металеві, кам'яні або цегляні стовпи, на які кріпиться дерев'яне полотно. Прозорість забору можна регулювати, змінюючи відстань між дошками.
До переваг дерев'яної огорожі відносяться простота установки і невисока вартість, - розповів Олександр. - До того ж, при необхідності, полотно забору можна замінити частинами.
Головний недолік такого огородження - необхідність регулярного догляду. Дерево дуже чутливо до перепадів температури і вологості, тому при неправильному догляді він може розсохтися або згнити. Щоб цього не сталося, полотно потрібно щорічно обробляти спеціальним просоченням, покривати лаком або фарбою.
Огорожа з пластика
Парканів з пластика не страшні погодні катаклізми: вони без проблем переживуть спеку і мороз, та й злива з поривчастим вітром їм ніяк не зашкодить. Крім того, матеріал стійкий до деформації, сколів, подряпин і здуття.
Пластикова огорожа дозволяє проявити максимум фантазії: колірне рішення і дизайн полотна забору можуть бути будь-якими. Матеріал хороший ще й тим, що не вимагає спеціального догляду: досить регулярно змивати бруд звичайної губкою або струменем води під тиском.
Що стосується недоліків, то таку огорожу не просто змонтувати самому. Щоб паркан був міцним, доведеться забетонувати стовпи або встановити огорожу на жорсткі металеві підстави. Така робота вимагає послуг професіонала.
Якщо ви вирішите поміняти огорожу, можуть виникнути складності. Пластик практично не розкладається, тому його безпечна утилізація - це завдання «із зірочкою».
І, нарешті, пластиковий паркан часто виглядає чужеродно по сусідству з затишним заміським будинком.
Огорожа з металу
Металеві паркани поєднують в собі переваги інших матеріалів: вони довговічні, не вимагають складного і дорогого догляду, при необхідності легко утилізуються. До того ж кожен зможе підібрати дизайн огорожі відповідно до своїх уподобань.
Сучасні металеві огорожі покриті сплавами, стійкими до всіх капризів природи. А догляд за ними зводиться до видалення бруду і періодичної обробці металу антикорозійними засобами.
З усіх металевих огорож, найчастіше віддають перевагу парканів з сітки-рабиці, металевого паркану, профнастилу, а також кованим моделям і металевого еврозабором.
Сіткою-рабицей називають плетене полотно з оцинкованого дроту діаметром 1,8-2 мм. Міцність і стійкість огорожі надає металевий каркас, на який натягують сітку. Процес установки дуже простий. До того ж оцинкована сітка не вимагає спеціального догляду, відрізняється дешевизною і довговічністю.
Нестачі у такого огородження всього два: не самий презентабельний зовнішній вигляд і висока прозорість. Але ці проблеми можна вирішити, висадивши біля паркану чагарники або квіти.
Еврозабор - це огорожа з зварних сітчастих панелей, які кріпляться до металевих опорних стовпів. Панелі бувають оцинкованими або пофарбованими полімерною фарбою.
Така огорожа відрізняється міцністю і довговічністю, до того ж він не вимогливий до відходу. До переваг також можна віднести невисоку вартість.
Коли покупці бачать еврозабор наживо, їх бентежить його зовнішній вигляд, який більше підходить для огородження офісних будівель, а не затишних дачних будиночків. Плюс крізь нього легко можна побачити все, що відбувається на ділянці.
Ще один істотний мінус: складність монтажу. Самостійно встановити еврозабор непросто, тому, швидше за все, доведеться наймати професіоналів.
Металевий паркан зовні нагадує класичний дерев'яний паркан, але при цьому «дошки» зроблені з оцинкованої сталі, покритої полімером. В якості опори виступають металеві, цегляні або кам'яні стовпи. Полотно забору може бути як суцільним, так і з прорізами.
Металевий паркан можна по праву назвати «вічним» матеріалом. Йому не страшні перепади температур і вологість, поривчастий вітер і сильні удари. Такий паркан не потрібно обробляти спеціальними засобами або фарбувати. До того ж його можна встановити самостійно.
Єдиний недолік такого огородження - висока вартість.
Огорожа з профнастилу ідеальний варіант для тих, хто хоче надійно сховатися від сторонніх очей. Цей матеріал являє собою листи оцинкованої сталі, покриті захисним шаром полімеру.
Такий паркан з легкістю переживає все погодні сюрпризи, не боїться механічного впливу і не вимагає спеціального догляду. А з монтажем листів на кам'яні, металеві або цегляні стовпи впорається навіть непрофесіонал. До того ж це один із самих бюджетних варіантів металевого паркану.
До недоліків можна віднести хіба що не найцікавіший дизайн. Металеві листи виглядають досить громіздко і нудно, тому їх найкраще заховати за кущами та квітами.
Огорожа з кованого металу можна сміливо віднести до категорії «люкс». Ажурні завитки і візерунки виглядають вишукано, але при цьому вимагають регулярного догляду. Метал потрібно очищати від бруду і покривати спеціальними засобами, що захищають від корозії.
Такий паркан, як правило, встановлюють на цегельні або кам'яні опори, і зробити це самому навряд чи вдасться. Крім того, ковані огорожі - одні з найдорожчих. Але за розкіш, індивідуальний дизайн і високу якість завжди доводиться сплачувати.