Лісова підстилка, тирса, сіно і солома. Вибираємо мульчу для посадок
Ніхто, напевно, не буде заперечувати той факт, що мульчування посадок по ефективності кінцевого результату і за обсягом трудовитрат краще будь-якої обробки грунту або її розпушування. Способи мульчування бувають різними, кожні з них мають свої недоліки і переваги. Найпоширенішим матеріалом для мульчування є тирса.
Зайдя на сайт https://odessa.uhod.ua/landshaftnoe-proektirovanie-v-odesse.html вы можете заказать профессиональное ландшафтное проектирование в Одессе по выгодной цене.
Це доступний матеріал, який можна придбати на будь-який пилорамі або даром, або за символічну ціну. Мульча з тирси проста в застосуванні, добре зберігає грунтову вологу, не розмивається при поливах, але кілька неекономічна, так як ріст бур'янів зможе придушити тільки товстий шар тирси. Верх тирси залишається завжди сухим, ця особливість є додатковою перешкодою для виникнення грибкових інфекцій. Також позитивним моментом можна назвати простоту мульчування дрібних сходів, наприклад, невеликих паростків моркви.
Використовувати краще старі тирсу, які тривалий час можна зберігати насипом в купах. У такому вигляді, що не проростаючи бур'янами, вони можуть пролежати дуже довго. До недоліків треба віднести те, що застосування тирси кілька років поспіль на одному місці може призвести до закисання грунту. Крім того, для розкладання тирси (особливо свіжих) необхідний азот, тому овочі, що ростуть на грядках, які з року в рік мульчують тирсою, можуть відчувати азотне голодування. Цього можна уникнути, якщо заздалегідь подбати про родючість землі, в якій будуть рости ці овочі.
Наступним за ступенем популярності мульчирующим матеріалом можна назвати сіно. Сіном, а краще соломою добре мульчувати картопля. Обкладені сіном молоді кущі картоплі в подальшому не вимагають підгортання і прополки. Сеном також добре мульчувати томати, в цьому випадку томатні стебла годі й підв'язувати, грона спеющей плодів будуть лежати на сухому солом'яному матраці і дозрівати. Після дощу або поливу вода швидко проходить через сіно, і верхній шар мульчі залишається сухим. Неважко здогадатися, що фітофтора і різного роду гниль обійдуть такі посадки стороною.
Недоліком цієї мульчі є її дорожнеча, так як сіно доведеться купувати, або заготовлювати самостійно, а це досить складно, крім того, сіном не вийде замульчувати дрібні сходи рослин. До переваг можна віднести особливість сіна і соломи боротися з бур'янами. Навіть тонкий шар такої мульчі не дасть рости бур'янів.
Третій спосіб мульчування - використання лісової підстилки.Відразу слід зазначити, що мова піде про лісовій підстилці змішаних лісів, так як лісова підстилка хвойних лісів може сильно закислити грунт. Такий вид мульчі дуже добре зберігає вологу в ґрунті і при полив не розмивається. Разом з лісовою підстилкою в грядки потрапляє родюча земля, освічена природним чином у верхньому грунтовому шарі. Тому буде розумно використовувати таку мульчу в тих місцях, де треба підвищити родючість грунту, наприклад, в теплицях.
Лісову підстилку треба якось добути, зібрати і доставити на ділянку, а це буває непросто, особливо, коли поблизу немає лісу. Цю обставину можна віднести до недоліків такого виду мульчі. Крім того, в лісовій підстилці часто заводяться мурахи, які дуже люблять влаштовувати в ній свої гнізда.