Огорожа з сітки рабиці своїми руками

Сітка Рабица в порівнянні з іншими матеріалами для забору відрізняється досить низькою вартістю і тривалим терміном служби. Набагато частіше такий паркан приходить в непридатність в результаті деформації стовпчиків, які були неправильно встановлені, ніж від руйнування сітки. Ще однією перевагою паркану з рабиці можна назвати невибагливість конструкції, що не піддається вітровим навантаженням і практично не страждає від зміни положення стовпів внаслідок пученія грунту.

Заказать билеты на самолет вы можете на Авиа произд по лучшей цене.

Переваги і недоліки

Мінімальна вага сітки виключає необхідність установки опор з посилених металевих труб. Вкопувати стовпи на велику глибину просто немає потреби, так як на огорожу практично не діють сили, здатні привести до його деформації. Проста технологія монтажу сітки при деякій вправності дозволяє зводити паркан великої протяжності в дуже короткі терміни.

Є, звичайно, у такій огорожі і свої мінуси. По-перше, це відсутність візуального захисту ділянки від сторонніх очей. Для невеликого саду в місцевості, де всі один одного знають, такий недолік практично не відчувається, але в деяких випадках ця особливість паркану з рабиці стає критичною. Частково усунути прозорість конструкції може монтаж додаткової фасадної сітки в 2 шари, але ця процедура помітно здорожує і ускладнює весь захід. Детальніше про неї в кінці статті.

Також обов'язково потрібно враховувати, що існує безліч прикладів, коли рішення про самостійне виконання всіх робіт призводить до плачевних наслідків. Наведена нижче інструкція враховує всі можливі помилки, які можуть стати причиною деформації огорожі надалі. Якщо після ознайомлення з технологією ви зрозумієте, що робота вам не по плечу, зверніться до фахівців. Ціна паркану з сітки рабиці у досвідченої бригади буде вище, ніж вартість усіх матеріалів, але в цьому випадку ви отримуєте гарантію на результат.

Покрокова інструкція. Як зробити все правильно?

Суворе дотримання інструкції забезпечить швидку установку паркану з сітки рабиці своїми руками з мінімальними витратами часу і сил. В цілому технологія не вимагає ніяких спеціальних навичок, проте деякі деталі монтажу дуже важливо знати. Якщо не передбачити заздалегідь всі ключові пункти, процес виготовлення забору може затягнутися і буде потрібно докласти в кілька разів більше зусиль.

Розчищення ділянки і розмітка

Якщо на території вже був старий паркан, почати потрібно з його демонтажу. Звичайно, краще видаляти відразу весь периметр огорожі, щоб процес установки був розділений на послідовні етапи. Виготовлення спочатку одного боку паркану, потім наступної і так далі займе набагато більше часу. Значно простіше відразу встановити стовпи для забору по всьому периметру ділянки і тільки потім переходити до роботи з сіткою. Однак, якщо цей варіант недоступний, довговічність і надійність конструкції ніяк не постраждає, при виконанні монтажу окремих сторін по черзі.

Крім старого огорожі слід також розчистити лінію майбутнього паркану від зайвої рослинності та інших перешкод. Важливо забезпечити вільний простір як мінімум на відрізку від одного кутового стовпа до іншого, щоб між ними можна було натягнути нитку або розкреслити лінію. Тільки так можна бути впевненим, що проміжні стовпи будуть розміщені в потрібних місцях.

Наступний етап - розмітка місць установки стовпів. Вона починається з визначення позицій кутових опор. Потім з проміжком 2,5 м розмічаються точки, де будуть розташовуватися проміжні стовпи. Таку відстань є оптимальним, так як, якщо ширина прольоту буде більше, сітку доведеться натягувати занадто сильно і це може привести до деформації осередків. Максимально допустима відстань між стовпами складає 3 м.

установка стовпів

Для стовпів будуть потрібні ями глибиною 0,8 м і шириною не менше 15 см, а краще 20-30 см. Робляться вони, як правило ручним садовим буром або буром для зимової риболовлі. Однак, це бюджетний варіант вирішення завдання, значно швидше і простіше зробити лунки електробурів. Особливо якщо ви знаєте, що грунт на ділянці дуже тверда і в процесі буріння обов'язково будуть зустрічатися камені. На одну яму глибиною 80 см може піти 30-40 хвилин і дуже багато сил, тоді як з електробурів лунка буде готова вже через 5-10 хвилин.

Якщо ви дуже обмежені в бюджеті і бура у вас немає ніякого, то його можна попросити на час у кого-то зі знайомих або сусідів. У будь-якому випадку завжди доступні пункти прокату техніки, в яких бури надається в оренду за відносно невеликі гроші. В процесі буріння важливо складувати грунт в одне місце, щоб їм можна було засипати яму після встановлення стовпа, якщо він не буде бетонуватися або засипатися щебенем.

Якщо на лінії установки забору є помітні перепади висот, то потрібно розраховувати глибину установки стовпів так, щоб їх висота над землею була на всій протяжності забору однаковою. При цьому мінімальна глибина ями повинна залишатися на позначці 80 см. Щоб дотримати обидві умови, слід заздалегідь підбирати висоту труб для стовпів з запасом, або виготовляти опори різної довжини, якщо є така можливість.

Як вже було сказано раніше, в першу чергу виконується монтаж кутових стовпів. Коли лунка готова, в неї встановлюється труба, після чого залишається вибрати спосіб її фіксації в землі. Тут є три варіанти: зворотна засипка грунтом, бетонування і бутованіе. Розглянемо переваги і недоліки кожного методу.

Заповнення ями грунтом - це самий простий і швидкий спосіб. Однак, він забезпечує найменш міцну і довговічну фіксацію труби в грунті. З одного боку, паркан з рабиці практично не піддається ніяким навантажень, але, з іншого, конструкція розрахована як мінімум на 10-20 років експлуатації. За цей час грунт навколо стовпа може розм'якшити і тоді стовп розхитається або його перекосить.

Бетонування відмінно вирішує проблему стійкості опори на протязі багатьох років. Однак, якщо у вашому регіоні дуже пучіністие грунти, даний спосіб не рекомендується використовувати. У морози земля розширюється в об'ємі і може виштовхнути з землі деякі опори або змінити їх положення: перекосити або змістити в сторону.

Третій варіант - бутованіе або пошарова засипка щебенем і піском з трамбуванням. Цей спосіб вирішує відразу два завдання: фіксацію стовпа в грунті і його захист від сил морозного пученія грунту. Завдяки тому, що кожен шар щебеню з піском добре утрамбовується, навколо стовпа утворюється міцний кожух, який надійно тримає трубу в землі. Цей же кожух захищає опору від виштовхують сил замерзаючого грунту.

Важливо також відразу зробити укосіни для кутових стовпів. Справа в тому, що кутовий стовп піддається значним навантаженням від натягнутої сітки. Ці сили натягу спрямовані на згинання опори всередину ділянки і можуть з часом привести до його деформації.

Для захисту від згинання кутові стовпи додатково фіксуються спеціальними укосинами, які можуть бути виготовлені різними способами. Або як на фото вище, або просто однієї додаткової кутовий опорою, спрямованої всередину ділянки. Після того, як стовп впевнено встане на своє місце, труба зверху закривається спеціальною пластиковою заглушкою, вони продаються в будівельних магазинах разом з трубами.

Що стосується вибору перетину труби для стовпів, то для такого паркану буде цілком достатньо труби 60х40х2 мм або 60х30х2 мм. Головне, щоб товщина стінки була не меншою 2 мм. Перш ніж встановлювати опору в яму, трубу обов'язково потрібно прогрунтувати або пофарбувати для захисту від корозії.

монтаж сітки

У питанні про те, яка сітка Рабиця краще для забору, оптимальним варіантом буде сталева сітка перерізом не менше 1,8 мм з полімерним ПВХ-покриттям. Також можна використовувати металеву оцинковану сітку, вона захищена від корозії і має досить великий термін служби. Важливо тільки не закопувати нижній край такої сітки, так як при постійному контакті з вологим ґрунтом вона дуже скоро почне іржавіти.

Коли стовпи закопані на потрібну глибину і надійно триматися в землі, можна приступати до натяжки сітки. Спосіб кріплення сітки до стовпів вибирається залежно від доступних матеріалів і інструменту. Найкраще до труби приварити три металевих прута для фіксації сітки до них. Точки розташування прутків знаходяться в нижній і верхній частинах стовпа, а також посередині.

Як варіант, можна кріпити сітку до труби на саморізи. Цей спосіб підходить для тих, у кого немає доступу до зварювального апарата. Однак, тут потрібно хороший шуруповерт або дриль і товщина стінки стовпа на повинна бути дуже великою. Для додаткової фіксації використовується металева шайба, яку можна загнути молотком.

Сітка Рабица чіпляється спочатку до кутового стовпа, після чого рулон розмотується і з натяжкою чіпляється за наступні опори. Важливо не перетягнути сітку, щоб вічка не деформувалися згодом від сильного натягу. Захищати огорожу від провисання буде спеціальний металевий пруток або трос, який встановлюється паралельно землі в нижній і верхній частинах забору між стовпами.

Процес установки сітки повинен виконуватися таким чином, щоб в місцях розриву рулонів шматки впліталися один в одного для створення безперервного суцільного шару. Причому робити це значно легше, коли сітка лежить на землі. Для натяжки рекомендується використовувати металевий пруток або арматуру довжиною з висоту паркану.

Пруток вставляється вертикально в сітку в тому місці, яке потрібно зачепити за стовп. Далі, натягуючи пруток ми рівномірно розтягуємо все полотно і отримуємо можливість швидко зафіксувати сітку відразу у всіх точках на опорі. Після натяжки сітки на всій протяжності забору верхні і нижні кінці осередків слід сплести між собою.

Таким чином можна буде в подальшому регулювати його натяг, коли воно ослабне. Тут же зображений спосіб фіксації сітки за допомогою пластикового хомута. Використовувати такі стяжки не рекомендується, так як термін їх служби дуже обмежений, проте при неможливості кріплення іншим способом, корисно буде знати про цей варіант.

Найнадійніший метод, який забезпечує утримання горизонтального рівня сітки, а також робить конструкцію огорожі значно міцнішою, полягає в кріпленні сталевого арматурного прутка перетином 10 мм. Його протягують через осередки сітки і приварюють до труби. Така протяжка виконує ще одну додаткову функцію захисту сітки рабиці від крадіжки. Поцупити сітку, зафіксовану таким чином значно важче, ніж просто натягнуту на стовпах.

Copyright © . All Rights Reserved