Пластинчасті теплообмінні апарати: типи, пристрій і принцип роботи

Пластинчастий теплообмінник - один з видів рекуперативних теплообмінних апаратів, в основі роботи якого лежить теплообмін між двома середовищами через контактну пластину без змішування.

За вигідною ціною  пластинчатый теплообменник купить ви можете не виходячи з дому на сайті компанії.

Принцип роботи всіх пластинчастих теплообмінних апаратів однаковий:

На входи ТО подаються теплоносії.

Теплоносії рухаються по внутрішньому контуру теплообмінного агрегату, який сформований пакетом пластин.

У процесі руху, контактуючи з поверхнею пластини, більш гарячий теплоносій віддає частину тепла нагрівається середовищі.

З виходів теплоносії, зі зміною температурою, надходять в систему опалення, водопостачання або вентиляції.

Вхідні і вихідні отвори теплообмінних апаратів можуть мати різне перетин (у агрегатів Рідан діаметр досягає 500 мм), і за допомогою патрубків підключаються до трубопроводу основної системи.

Види пластинчастих теплообмінників в залежності від конструкції:

розбірні;

паяні;

зварні;

полусварние.

Пластинчасті розбірні теплообмінні апарати

Пластинчастий розбірний теплообмінник - пристрій, в якому основну функцію теплопередачі між теплоносіями виконує пакет пластин. Середовища не змішуються між собою завдяки чергуванню пластин з щільними гумовими прокладками, які утворюють два контури руху.

Свою назву «розбірні» подібний тип агрегатів отримав за те, що пакет пластин не тільки збирається, але і розбирається під час регулярного обслуговування (промивання) або ремонту.

Розбірний теплообмінник складається з наступних елементів:

Нерухома притискна плита - основний елемент.

Пластини теплообмінного апарату, виконані з нержавіючої сталі або титану, туляться один до одного з використанням ущільнюючих прокладок. Кількість пластин залежить від технічних параметрів і вимог до устаткування.

Пакет пластин - головний функціональний елемент, який утворює внутрішній контур пристрою і здійснює теплообмін.

Несуча база - напрямна балка, на яку надягають пластини в процесі побудови агрегату.

Рухома притискна плита - притискає весь пакет до нерухомою притискною плиті за допомогою елементів кріплення: стяжних болтів, підшипників, стопорних шайб.

Опорна станина - вертикальний елемент, до якого прикріплюються напрямні балки (верхня і нижня несучі балки).

Завдяки високій швидкості робочих середовищ всередині розбірних теплообмінних апаратів відкладення і засмічення скупчуються на його внутрішніх поверхнях повільніше, ніж на поверхнях кожухотрубних агрегатів.

Безсумнівна перевага даного виду ТО - можливість повного демонтажу апарату, що дозволяє виробляти не тільки промивку пластин, а й їх механічну очистку.

Також варто відзначити, що можливість повного демонтажу агрегату дозволяє не замінювати його цілком у випадках протікання, а швидко виявити неробочі елементи, поміняти їх і знову запустити теплообмінник в експлуатацію. При наявності необхідних запасних частин «під рукою» вся процедура займе від декількох годин до 1 години.

Паяні теплообмінні апарати

Паяні теплообмінники також в своїй основі містять пакет пластин, але відміну від розбірних полягає в тому, що вони спаяні між собою, тому складання / розбирання такого пакета - неможлива.

Пайка проводиться за допомогою нікелю або міді, тому позначають два основних види паяних пластинчатих теплообмінників: нікельпаяний і меднопаяний. Нікелевий припій використовується для апаратів, які будуть працювати з більш агресивними середовищами.

Паяні теплообмінні апарати застосовуються в основному в побутовому сегменті завдяки своїй низькій вартості, простоті і невеликим габаритам. Найчастіше подібний тип пристроїв можна зустріти в системах опалення приватних будинків, де теплообмінник підключається до водогрійних котлів.

Copyright © . All Rights Reserved